• Butik 48 26 34 87
  • Billig fragt fra 39,- kr.
  • Værksted 48 20 15 45
  • Min Konto

Back to Top

Cisco 100BASE-LX10 SFP

Zoom

GLC-FE-100LX-RGD=/CISCO

Ikke på lager - Forventet leveringsdato: 00-00-000

(Sidst opdateret: d. 10-03-2018 kl. 09:29)

2.854,95 DKK

Hurtigt overblik

Cisco 100BASE-LX10 SFP, 0 - 70 °C, -40 - 85 °C, -8 - -15 dBm, Laser Class 1 21CFR1040, IEEE 802.3ah Draft 3.0, IEEE 802.3, Dual LC
ELLER

Detaljer

The Cisco® 100BASE-X Small Form-factor Pluggable (SFP) is a hot-swappable input/output device that plugs into a Fast Ethernet port or slot, linking the port with the network.

Main features:
- Hot-swappable when deployed, the switch or router does not have to reboot.
- Supports the "pay-as-you-populate" model.
- Interchangeable with other 100BASE-X SFPs on the same line card.
- Supports the Cisco quality ID feature that enables the switch or router to identify whether or not the SFP is a Cisco qualified SFP.
- Optically interoperable with respective 100BASE-X Ethernet interfaces on the same link.

Cisco 100BASE-LX10 SFP. Maksimal overførselsafstand: 10000 m, Bølgelængde: 1310 nm. Sikkerhed: Laser Class 1 21CFR1040. Sendestrøm: -8 - -15 dBm, Overholdelse af branchestandarder: IEEE 802.3ah Draft 3.0, IEEE 802.3, Stik: Dual LC

Specifikationer

Præstation
Maksimal overførselsafstand10000 m
Bølgelængde1310 nm
Miljømæssige betingelser
Operationel temperatur0 - 70 °C
Lager-temperatur-40 - 85 °C
Godkendelser
SikkerhedLaser Class 1 21CFR1040
Andre funktioner
Transmit power-8 - -15 dBm
StikDual LC
Overholdelse af branchestandarderIEEE 802.3ah Draft 3.0, IEEE 802.3
FibertypeSMF

Copyright: ajdata.dk a/s - 2014     Alle priser er inkl. moms . Der tages forbehold for prisændringer, trykfejl og udgåede varer