• Butik 48 26 34 87
  • Billig fragt fra 39,- kr.
  • Værksted 48 20 15 45
  • Min Konto

Back to Top

Cisco 100BASE-X SFP GLC-FE-100BX-D

Zoom

GLC-FE-100BX-D=/CISCO

Ikke på lager - Forventet leveringsdato: 00-00-000

(Sidst opdateret: d. 10-03-2018 kl. 09:29)

2.876,95 DKK

Hurtigt overblik

Cisco 100BASE-X SFP GLC-FE-100BX-D, 1550 nm, 10000m, SMF, -28.2 dB
ELLER

Detaljer

Features:
-Hot-swappable when deployed, the switch or router does not have to reboot.
-Supports the "pay-as-you-populate" model.
-Interchangeable with other 100BASE-X SFPs on the same line card.
-Supports the Cisco quality ID feature that enables the switch or router to identify whether or not the SFP is a Cisco qualified SFP.
-Optically interoperable with respective 100BASE-X Ethernet interfaces on the same link.

The Cisco 100BASE-FX SFP (part number GLC-FE-100FX) operates on ordinary multimode fiber-optic (MMF) link spans up to 2 kilometers long.

Cisco 100BASE-X SFP GLC-FE-100BX-D. Bølgelængde: 1550 nm, Maksimal overførselsafstand: 10000m. Fibertype: SMF, Strøm budget: -28.2 dB

Specifikationer

Præstation
Maksimal overførselsafstand10000m
Bølgelængde1550 nm
Andre funktioner
FibertypeSMF
Strøm budget-28.2 dB

Copyright: ajdata.dk a/s - 2014     Alle priser er inkl. moms . Der tages forbehold for prisændringer, trykfejl og udgåede varer