• Butik 48 26 34 87
  • Billig fragt fra 39,- kr.
  • Værksted 48 20 15 45
  • Min Konto

Back to Top

Cisco 10GBASE-SR X2 Module

Zoom

X2-10GB-SR/CISCO

Ikke på lager - Måske udgået - RING 48 26 34 87 for Info

(Sidst opdateret: d. 10-03-2018 kl. 09:34)

14.385,95 DKK

Hurtigt overblik

Cisco 10GBASE-SR X2 Module, Kabel, 0 - 70 °C, -40 - 85 °C, 10000BASE-SR, x2, 36 x 91 x 13,46 mm

Detaljer

The Cisco® 10GBASE X2 modules offer customers a wide variety of 10 Gigabit Ethernet connectivity options for data center, enterprise wiring closet, and service provider transport applications.

The Cisco 10GBASE-SR Module supports a link length of 26m on standard FDDI grade MMF. Using 2000 MHz*km MMF (OM3), up to 300m link lengths are possible.

Cisco 10GBASE-SR X2 Module. Dataoverførselshastighed (maks.): 10000 Mbit/s, Kabelteknologi: 10000BASE-SR. Forbindelsesteknologi: Kabel. Maksimal overførselsafstand: 300 m, Bølgelængde: 850 nm. Strømforbrug (normal): 4 W. Vægt: 300 g

Dataoverførselshastighed (maks.)10000 Mbit/s

Specifikationer

Netværk
Dataoverførselshastighed (maks.)10000 Mbit/s
Kabelteknologi10000BASE-SR
Ports & interfaces
ForbindelsesteknologiKabel
Præstation
Maksimal overførselsafstand300 m
Bølgelængde850 nm
Strømstyring
Strømforbrug4 W
Administration features
Hot-swap
Miljømæssige betingelser
Operationel temperatur0 - 70 °C
Lager-temperatur-40 - 85 °C
Vægt og størrelse
Vægt300 g
Andre funktioner
Mål (BxHxD)36 x 91 x 13,46 mm
Interfacex2
Overholdelse af branchestandarderIEEE 802.3ae
FibertypeMMF

Copyright: ajdata.dk a/s - 2014     Alle priser er inkl. moms . Der tages forbehold for prisændringer, trykfejl og udgåede varer