• Butik 48 26 34 87
  • Billig fragt fra 39,- kr.
  • Værksted 48 20 15 45
  • Min Konto

Back to Top

Cisco DS-SFP-FC4G-LW= netværksomformer til me

Zoom

DS-SFP-FC4G-LW=/CISCO

Ikke på lager - Måske udgået - RING 48 26 34 87 for Info

(Sidst opdateret: d. 10-03-2018 kl. 09:31)

10.339,95 DKK

Hurtigt overblik

Cisco DS-SFP-FC4G-LW=, Kabel, 0 - 40 °C, -40 - 85 °C, SFP, 13,75 x 55,2 x 8,5 mm, LC-LC

Detaljer

The Cisco® Small Form-Factor Pluggable (SFP), Enhanced Small Form-Factor Pluggable (SFP+), and X2 devices for use on the Cisco MDS 9000 family of products are hot-swappable transceivers that plug into ports on the Cisco MDS 9000 family director switching modules and fabric switches. These transceivers give users the flexibility to choose different cabling types and distances on a port-by-port basis.

Cisco 4-Gbps Fibre Channel SFPs
The Cisco 4-Gbps Fibre Channel SFPs are designed to provide cost-effective Fibre Channel connectivity for the 1/2/4-Gbps ports on the Cisco MDS 9000 family platform. There are three types of Cisco 4-Gbps Fibre Channel SFP: the Cisco Fibre Channel Shortwave SFP (part number DS-SFP-FC4G-SW), the Cisco 4-km Fibre Channel Longwave SFP (part number DS-SFP-FC4G-MR), and the Cisco 10-km Fibre Channel Longwave SFP (part number DS-SFP-FC4G-LW). Each product offers 1/2/4-Gbps autosensing Fibre Channel connectivity.

Cisco DS-SFP-FC4G-LW=. Dataoverførselshastighed (maks.): 4000 Mbit/s. Forbindelsesteknologi: Kabel. Maksimal overførselsafstand: 10000 m, Bølgelængde: 1310 nm. Mål (BxHxD): 13,75 x 55,2 x 8,5 mm, Grænseflade: SFP, Stik: LC-LC

Dataoverførselshastighed (maks.)4000 Mbit/s

Specifikationer

Netværk
Dataoverførselshastighed (maks.)4000 Mbit/s
Ports & interfaces
ForbindelsesteknologiKabel
Præstation
Maksimal overførselsafstand10000 m
Bølgelængde1310 nm
Administration features
Hot-swap
Plug and play
Miljømæssige betingelser
Operationel temperatur0 - 40 °C
Lager-temperatur-40 - 85 °C
Andre funktioner
Mål (BxHxD)13,75 x 55,2 x 8,5 mm
InterfaceSFP
StikLC-LC
FibertypeSMF

Copyright: ajdata.dk a/s - 2014     Alle priser er inkl. moms . Der tages forbehold for prisændringer, trykfejl og udgåede varer