• Butik 48 26 34 87
  • Billig fragt fra 39,- kr.
  • Værksted 48 20 15 45
  • Min Konto

Back to Top

Cisco Gigabit Ethernet LH Mini-GBIC SFP Trans

Zoom

MGBT1/CISCO

Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

(Sidst opdateret: d. 10-03-2018 kl. 09:29)

1.087,95 DKK

Hurtigt overblik

Cisco Gigabit Ethernet LH Mini-GBIC SFP Transceiver, 1000Base-T, RJ-45
ELLER

Detaljer

- Easy-to-Install
- Maximum distance is 100 meters (328 feet)

This easy-to-install Mini-GBIC (or SFP) module provides a simple way to add Gigabit functionality to your Linksys switch. Gigabit fiber is often used to connect two switches together. The technology used depends on the distance between the two switches.

The LH module uses 1310 nanometer wavelength light in multimode or single-mode fiber optic cables, and can achieve distances up to 500 meters or 40 kilometers, depending on the fiber used:

- 62.5/125um MMF @ 200MHz/km, up to 500m
- 50/125um MMF @ 500MHz/km, up to 2,000m
- 9/125um SMF, up to 40km

Cisco Gigabit Ethernet LH Mini-GBIC SFP Transceiver. Kabelteknologi: 1000Base-T. Maksimal overførselsafstand: 100 m, Bølgelængde: 1310 nm. Grænseflade: RJ-45

Specifikationer

Netværk
Kabelteknologi1000Base-T
Præstation
Maksimal overførselsafstand100 m
Bølgelængde1310 nm
Andre funktioner
InterfaceRJ-45

Copyright: ajdata.dk a/s - 2014     Alle priser er inkl. moms . Der tages forbehold for prisændringer, trykfejl og udgåede varer