• Butik 48 26 34 87
  • Billig fragt fra 39,- kr.
  • Værksted 48 20 15 45
  • Min Konto

Back to Top

Cisco Gigabit SX Mini-GBIC SFP

Zoom

MGBSX1/CISCO

Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

(Sidst opdateret: d. 10-03-2018 kl. 09:26)

1.129,95 DKK

Hurtigt overblik

Cisco Gigabit SX Mini-GBIC SFP, Kabel, 0 - 40 °C, -20 - 70 °C, 0 - 85%, 5 - 90%, MMF
ELLER

Detaljer

Gigabit networking is the upper echelon of performance, especially compared to 10 and 100 Mbps connections. Formerly Linksys Business Series, now part of Cisco Small Business Network Accessories, the MGBSX1 Gigabit SX Mini-GBIC SFP Transceiver offers the ability to tap into faster networking speeds using fiber optic cabling. Installing the module is as easy as sliding it into an accompanying port on a compatible Cisco switch.

Cisco Gigabit SX Mini-GBIC SFP. Forbindelsesteknologi: Kabel. Maksimal overførselsafstand: 550 m, Bølgelængde: 850 nm. Fibertype: MMF

Specifikationer

Ports & interfaces
ForbindelsesteknologiKabel
Præstation
Maksimal overførselsafstand550 m
Bølgelængde850 nm
Miljømæssige betingelser
Operationel temperatur0 - 40 °C
Lager-temperatur-20 - 70 °C
Relativ luftfugtighed0 - 85%
Lagring, relativ fugtighedsgrænse5 - 90%
Andre funktioner
FibertypeMMF

Copyright: ajdata.dk a/s - 2014     Alle priser er inkl. moms . Der tages forbehold for prisændringer, trykfejl og udgåede varer