• Butik 48 26 34 87
  • Billig fragt fra 39,- kr.
  • Værksted 48 20 15 45
  • Min Konto

Back to Top

Cisco SFP-10G-LR= netværksomformer til medie

Zoom

SFP-10G-LR=/CISCO

Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

(Sidst opdateret: d. 10-03-2018 kl. 09:28)

23.269,95 DKK

Hurtigt overblik

Cisco SFP-10G-LR=, Kabel, 0 - 70 °C, -40 - 85 °C, SFP, 13,4 x 56,5 x 8,5 mm, SMF
ELLER

Detaljer

The Cisco® 10GBASE SFP+ modules offer customers a wide variety of 10 Gigabit Ethernet connectivity options for data center, enterprise wiring closet, and service provider transport applications.

Main features of Cisco 10GBASE SFP+ modules include:
-Smallest 10G form factor.
-Supports 10GBASE Ethernet.
-Hot-swappable input/output device that plugs into an Ethernet SFP+ port of a Cisco switch.
-Provides flexibility of interface choice.
-Supports "pay-as-you-populate" model.
-Supports the Cisco quality identification (ID) feature that enables a Cisco switch to identify whether the module is certified and tested by Cisco.
-Optical interoperability with 10GBASE XENPAK, 10GBASE X2, and 10GBASE XFP interfaces on the same link.

The Cisco 10GBASE-LR Module supports a link length of 10 kilometers on standard single-mode fiber (SMF, G.652)

Cisco SFP-10G-LR=. Forbindelsesteknologi: Kabel. Maksimal overførselsafstand: 10000 m, Bølgelængde: 1310 nm. Strømforbrug (normal): 1 W. Vægt: 75 g. Mål (BxHxD): 13,4 x 56,5 x 8,5 mm, Grænseflade: SFP, Fibertype: SMF

Specifikationer

Ports & interfaces
ForbindelsesteknologiKabel
Præstation
Maksimal overførselsafstand10000 m
Bølgelængde1310 nm
Strømstyring
Strømforbrug1 W
Administration features
Hot-swap
Miljømæssige betingelser
Operationel temperatur0 - 70 °C
Lager-temperatur-40 - 85 °C
Vægt og størrelse
Vægt75 g
Andre funktioner
Mål (BxHxD)13,4 x 56,5 x 8,5 mm
InterfaceSFP
FibertypeSMF

Copyright: ajdata.dk a/s - 2014     Alle priser er inkl. moms . Der tages forbehold for prisændringer, trykfejl og udgåede varer