• Butik 48 26 34 87
  • Billig fragt fra 39,- kr.
  • Værksted 48 20 15 45
  • Min Konto

Back to Top

Cisco SFP-10G-SR= netværksomformer til medie

Zoom

SFP-10G-SR=/CISCO

Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

(Sidst opdateret: d. 10-03-2018 kl. 09:30)

5.560,95 DKK

Hurtigt overblik

Cisco SFP-10G-SR=, Kabel, 0 - 70 °C, -40 - 85 °C, SFP, 13,4 x 56,5 x 8,5 mm, LC/PC
ELLER

Detaljer

The Cisco® 10GBASE SFP+ modules offer customers a wide variety of 10 Gigabit Ethernet connectivity options for data center, enterprise wiring closet, and service provider transport applications.

Main features of Cisco 10GBASE SFP+ modules include:
-Smallest 10G form factor.
-Supports 10GBASE Ethernet.
-Hot-swappable input/output device that plugs into an Ethernet SFP+ port of a Cisco switch.
-Provides flexibility of interface choice.
-Supports "pay-as-you-populate" model.
-Supports the Cisco quality identification (ID) feature that enables a Cisco switch to identify whether the module is certified and tested by Cisco.
-Optical interoperability with 10GBASE XENPAK, 10GBASE X2, and 10GBASE XFP interfaces on the same link.

The Cisco 10GBASE-SR Module supports a link length of 26m on standard Fiber Distributed Data Interface (FDDI)-grade multimode fiber (MMF). Using 2000 MHz*km MMF (OM3), up to 300m link lengths are possible.

Cisco SFP-10G-SR=. Forbindelsesteknologi: Kabel. Maksimal overførselsafstand: 300 m, Bølgelængde: 850 nm. Vægt: 75 g. Mål (BxHxD): 13,4 x 56,5 x 8,5 mm, Grænseflade: SFP, Stik: LC/PC

Specifikationer

Ports & interfaces
ForbindelsesteknologiKabel
Præstation
Maksimal overførselsafstand300 m
Bølgelængde850 nm
Administration features
Hot-swap
Miljømæssige betingelser
Operationel temperatur0 - 70 °C
Lager-temperatur-40 - 85 °C
Vægt og størrelse
Vægt75 g
Andre funktioner
Mål (BxHxD)13,4 x 56,5 x 8,5 mm
InterfaceSFP
StikLC/PC
FibertypeMMF

Copyright: ajdata.dk a/s - 2014     Alle priser er inkl. moms . Der tages forbehold for prisændringer, trykfejl og udgåede varer