• Butik 48 26 34 87
  • Billig fragt fra 39,- kr.
  • Værksted 48 20 15 45
  • Min Konto

Back to Top

D-Link Multi-Mode Fiber SFP Transceiver

Zoom

DEM-211/D-LINK

Ikke på lager - Forventet leveringsdato: 00-00-000

(Sidst opdateret: d. 10-03-2018 kl. 09:29)

1.338,95 DKK

Hurtigt overblik

D-Link Multi-Mode Fiber SFP Transceiver, 0 - 70 °C, -40 - 85 °C, 10 - 90%, 5 - 90%, 100Base-FX, RoHS
ELLER

Detaljer

D-link's DEM-210 and DEM-211 SFP transceivers provide a high performance solution for Dserial optical data communication applications. They are hot-swappable, Small Form Factor Pluggable (SFP) compliant with the Multi-Source Agreement (MSA) specification. The transceivers have duplex LC connectors and provide IEEE 802.3u compliant link for up to 100Mbps in the half duplex mode (or 200Mbps full-duplex mode) transmission for fiber cable applications.

D-Link's highly integrated transceivers offer low jitter performance for extended optical links support without performance degradation. This high performance enables reliable data transfer in short-, intermediate- and long-distances for building, factory, campus and metropolitan networking applications.

D-Link Multi-Mode Fiber SFP Transceiver. Dataoverførselshastighed (maks.): 100 Mbit/s, Kabelteknologi: 100Base-FX. Maksimal overførselsafstand: 2000 m. Sikkerhed: FDA/CDRH, TUV, UL, Godkendelse: RoHS. Overholdelse af branchestandarder: IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, Formfaktor: Plug-in, Stik: LC

Dataoverførselshastighed (maks.)100 Mbit/s

Specifikationer

Netværk
Dataoverførselshastighed (maks.)100 Mbit/s
Kabelteknologi100Base-FX
Præstation
Maksimal overførselsafstand2000 m
Miljømæssige betingelser
Operationel temperatur0 - 70 °C
Lager-temperatur-40 - 85 °C
Relativ luftfugtighed10 - 90%
Lagring, relativ fugtighedsgrænse5 - 90%
Godkendelser
GodkendelseRoHS
SikkerhedFDA/CDRH, TUV, UL
Andre funktioner
FormfaktorPlug-in
StikLC
Overholdelse af branchestandarderIEEE 802.3u, IEEE 802.3x
Strøm krav3.3V
Fibertype62.5/125 µm
Elektromagnetisk udstrålingFCC Class B, CE, ICES-003, VCCI
Strøm budget13 dB

Copyright: ajdata.dk a/s - 2014     Alle priser er inkl. moms . Der tages forbehold for prisændringer, trykfejl og udgåede varer