• Butik 48 26 34 87
  • Billig fragt fra 39,- kr.
  • Værksted 48 20 15 45
  • Min Konto

Back to Top

Network media converters

1 til 50 ud af 510

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Sorter faldende

1 til 50 ud af 510

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Sorter faldende
  1. TP-LINK Gigabit SFP Media Converter
    289,95 DKK
    Sammenlign

    TP-LINK Gigabit SFP Media Converter

    MC220L/TP-LINK

    TP-LINK Gigabit SFP Media Converter, Kabel, 0 - 40 °C, -40 - 70 °C, 10 - 90%, 5 - 90%, UTP 5e, 5 Vis detaljer

    Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

  2. TP-LINK 10/100Mbps Single-mode Media Converte
    335,95 DKK
    Sammenlign

    TP-LINK 10/100Mbps Single-mode Media Converte

    MC110CS/TP-LINK

    TP-LINK 10/100Mbps Single-mode Media Converter, Kabel, 0 - 40 °C, -40 - 70 °C, 10 - 90%, 5 - 90%, UTP 3, 4, 5e, 5 Vis detaljer

    Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

  3. TP-LINK 10/100Mbps Multi-mode Media Converter
    345,95 DKK
    Sammenlign

    TP-LINK 10/100Mbps Multi-mode Media Converter

    MC100CM/TP-LINK

    TP-LINK 10/100Mbps Multi-mode Media Converter, Kabel, 0 - 40 °C, -40 - 70 °C, 10 - 90%, 5 - 90%, UTP 3, 4, 5e, 5 Vis detaljer

    Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

  4. TP-LINK 1000base-BX Multi-mode SFP Module
    412,95 DKK
    Sammenlign

    TP-LINK 1000base-BX Multi-mode SFP Module

    TL-SM311LM/TP-LINK

    TP-LINK 1000base-BX Multi-mode SFP Module , Kabel, 0 - 70 °C, -40 - 80 °C, 10 - 90%, 5 - 90%, CSMA/CD, TCP/IP Vis detaljer

    Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

  5. TP-LINK 10/100Mbps WDM
    414,95 DKK
    Sammenlign

    TP-LINK 10/100Mbps WDM

    MC112CS/TP-LINK

    TP-LINK 10/100Mbps WDM, Kabel, 0 - 40 °C, -40 - 70 °C, 10 - 90%, 5 - 90%, UTP 3, 4, 5e, 5 Vis detaljer

    Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

  6. TP-LINK 1000base-BX Single-mode SFP Module
    475,95 DKK
    Sammenlign

    TP-LINK 1000base-BX Single-mode SFP Module

    TL-SM311LS/TP-LINK

    TP-LINK 1000base-BX Single-mode SFP Module , Kabel, 0 - 70 °C, -40 - 80 °C, 10 - 90%, 5 - 90%, CSMA/CD, TCP/IP Vis detaljer

    Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

  7. TP-LINK Gigabit Single-mode Media Converter
    502,95 DKK
    Sammenlign

    TP-LINK Gigabit Single-mode Media Converter

    MC210CS/TP-LINK

    TP-LINK Gigabit Single-mode Media Converter, Kabel, 0 - 40 °C, -40 - 70 °C, 10 - 90%, 5 - 90%, UTP 5e, 5 Vis detaljer

    Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

  8. TP-LINK Gigabit Multi-mode Media Converter
    530,95 DKK
    Sammenlign

    TP-LINK Gigabit Multi-mode Media Converter

    MC200CM/TP-LINK

    TP-LINK Gigabit Multi-mode Media Converter, Kabel, 0 - 40 °C, -40 - 70 °C, 10 - 90%, 5 - 90%, UTP 5e, 5 Vis detaljer

    Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

  9. ZyXEL SFP-SX-D
    687,95 DKK
    Sammenlign

    ZyXEL SFP-SX-D

    91-010-204001B/ZYXEL

    ZyXEL SFP-SX-D, 0 - 70 °C, -40 - 85 °C, 5 - 95%, 1000Base-LHX, Class 1 Laser, CSA, TUV, 21 CFR 1040.10 & 1040.11, SFP Vis detaljer

    Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

  10. ZyXEL SFP-LX-10-D
    904,95 DKK
    Sammenlign

    ZyXEL SFP-LX-10-D

    91-010-203001B/ZYXEL

    ZyXEL SFP-LX-10-D, Kabel, 0 - 70 °C, -40 - 85 °C, 5 - 95%, Class 1 Laser 21 CFR 1040.10 & 1040.11 CSA TUV, 56 x 13,4 x 12,46 mm Vis detaljer

    Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

  11. Hewlett Packard Enterprise X121 1G SFP LC SX
    942,95 DKK
    Sammenlign

    Hewlett Packard Enterprise X121 1G SFP LC SX

    J4858C/HP

    Hewlett Packard Enterprise X121 1G SFP LC SX Transceiver, 20g Vis detaljer

    Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

  12. D-Link DMC-300SC
    943,95 DKK
    Sammenlign

    D-Link DMC-300SC

    DMC-300SC/E/D-LINK

    D-Link DMC-300SC, 0 - 40 °C, -25 - 70 °C, 10 - 90%, 10Base-T, 100BASE-T, 100Base-FX, LAN, FCC Class B, VCCI Class B, CE Class B Vis detaljer

    Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

  13. Cisco Gigabit Ethernet LH Mini-GBIC SFP Trans
    1.087,95 DKK
    Sammenlign

    Cisco Gigabit Ethernet LH Mini-GBIC SFP Trans

    MGBT1/CISCO

    Cisco Gigabit Ethernet LH Mini-GBIC SFP Transceiver, 1000Base-T, RJ-45 Vis detaljer

    Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

  14. Cisco Gigabit SX Mini-GBIC SFP
    1.129,95 DKK
    Sammenlign

    Cisco Gigabit SX Mini-GBIC SFP

    MGBSX1/CISCO

    Cisco Gigabit SX Mini-GBIC SFP, Kabel, 0 - 40 °C, -20 - 70 °C, 0 - 85%, 5 - 90%, MMF Vis detaljer

    Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

  15. Netgear ProSafe™ GBIC Module 1000BASE-SX Fibe
    1.263,95 DKK
    Sammenlign

    Netgear ProSafe™ GBIC Module 1000BASE-SX Fibe

    AGM731F/NETGEAR

    Netgear ProSafe™ GBIC Module 1000BASE-SX Fiber SFP, Kabel, 1000BASE-SX, Gigabit Ethernet Vis detaljer

    Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

  16. Cisco CVR-X2-SFP10G= netværksomformer til med
    1.443,95 DKK
    Sammenlign

    Cisco CVR-X2-SFP10G= netværksomformer til med

    CVR-X2-SFP10G=/CISCO

    Cisco CVR-X2-SFP10G=, Kabel, SFP+, 41,9 x 98,9 x 19,1 mm Vis detaljer

    Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

  17. Cisco DS-SFP-FC8G-SW
    1.630,95 DKK
    Sammenlign

    Cisco DS-SFP-FC8G-SW

    DS-SFP-FC8G-SW=/CISCO

    Cisco DS-SFP-FC8G-SW, 8000 Mbit/s, Kabel, 850 nm, 500m, 0 - 40 °C, -40 - 85 °C Vis detaljer

    Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

  18. Cisco 100BASE-X SFP GLC-FE-100FX
    1.826,95 DKK
    Sammenlign

    Cisco 100BASE-X SFP GLC-FE-100FX

    GLC-FE-100FX=/CISCO

    Cisco 100BASE-X SFP GLC-FE-100FX, MMF Vis detaljer

    Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

  19. Cisco Gigabit LH Mini-GBIC SFP
    2.112,95 DKK
    Sammenlign

    Cisco Gigabit LH Mini-GBIC SFP

    MGBLH1/CISCO

    Cisco Gigabit LH Mini-GBIC SFP, Kabel, 0 - 40 °C, -20 - 70 °C, 0 - 85%, 5 - 90%, 85 x 134 x 56 mm Vis detaljer

    Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

  20. Cisco 100BASE-X SFP GLC-FE-100LX
    2.614,95 DKK
    Sammenlign

    Cisco 100BASE-X SFP GLC-FE-100LX

    GLC-FE-100LX=/CISCO

    Cisco 100BASE-X SFP GLC-FE-100LX, SMF Vis detaljer

    Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

  21. Cisco 1000BASE-T SFP Transceiver Module
    2.942,95 DKK
    Sammenlign

    Cisco 1000BASE-T SFP Transceiver Module

    SFP-GE-T=/CISCO

    Cisco 1000BASE-T SFP Transceiver Module, Kabel, -5 - 85 °C, 1000BASE-T, Laser Class I 21CFR1040 LN#50 7/2001, Laser Class I IEC 60825-1, SFP, 13,4 x 56,5 x 8,5 mm Vis detaljer

    Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

  22. Cisco SFP-10G-SR= netværksomformer til medie
    5.560,95 DKK
    Sammenlign

    Cisco SFP-10G-SR= netværksomformer til medie

    SFP-10G-SR=/CISCO

    Cisco SFP-10G-SR=, Kabel, 0 - 70 °C, -40 - 85 °C, SFP, 13,4 x 56,5 x 8,5 mm, LC/PC Vis detaljer

    Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

  23. Cisco SFP-10G-LRM= netværksomformer til medie
    6.007,95 DKK
    Sammenlign

    Cisco SFP-10G-LRM= netværksomformer til medie

    SFP-10G-LRM=/CISCO

    Cisco SFP-10G-LRM=, Kabel, 0 - 70 °C, -40 - 85 °C, SFP, 13,4 x 56,5 x 8,5 mm, 32 - 158 °F Vis detaljer

    Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

  24. Cisco 1000BASE-LX/LH Long Wavelength; Rugged
    6.671,95 DKK
    Sammenlign

    Cisco 1000BASE-LX/LH Long Wavelength; Rugged

    GLC-LX-SM-RGD=/CISCO

    Cisco 1000BASE-LX/LH Long Wavelength; Rugged, Kabel, -40 - 85 °C, -40 - 85 °C, -3 - -9,5 dBm, 100BASE-LX/LH, SFP Vis detaljer

    Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

  25. Cisco GLC-BX-U= netværksomformer til medie
    7.732,95 DKK
    Sammenlign

    Cisco GLC-BX-U= netværksomformer til medie

    GLC-BX-U=/CISCO

    Cisco GLC-BX-U=, Kabel, Ethernet 1000Base-BX, Gigabit Ethernet, SFP (mini-GBIC) Vis detaljer

    Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

  26. Cisco SFP-10G-LR= netværksomformer til medie
    23.269,95 DKK
    Sammenlign

    Cisco SFP-10G-LR= netværksomformer til medie

    SFP-10G-LR=/CISCO

    Cisco SFP-10G-LR=, Kabel, 0 - 70 °C, -40 - 85 °C, SFP, 13,4 x 56,5 x 8,5 mm, SMF Vis detaljer

    Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

  27. IBM Short-Wave SFP Module
    149,95 DKK
    Sammenlign

    IBM Short-Wave SFP Module

    19K1271-RFB/IBM

    IBM Short-Wave SFP Module, Kabel, 500m, Fibre Channel, Plug-in, 1 x SFP (mini-GBIC) Vis detaljer

    Ikke på lager - Måske udgået - RING 48 26 34 87 for Info

  28. Microconnect USB2.0 to Ethernet
    152,95 DKK
    Sammenlign

    Microconnect USB2.0 to Ethernet

    USBETHB/MICROCONNECT

    Microconnect USB2.0 to Ethernet, Kabel, Sort Vis detaljer

    Ikke på lager - Måske udgået - RING 48 26 34 87 for Info

  29. Microconnect USB2.0 to Ethernet
    152,95 DKK
    Sammenlign

    Microconnect USB2.0 to Ethernet

    USBETHW/MICROCONNECT

    Microconnect USB2.0 to Ethernet, Kabel, Hvid Vis detaljer

    Ikke på lager - Måske udgået - RING 48 26 34 87 for Info

  30. Cisco WS-G5484 netværksomformer til medie
    153,95 DKK
    Sammenlign

    Cisco WS-G5484 netværksomformer til medie

    WS-G5484/CISCO

    Cisco WS-G5484, 1000Base-SX, IEEE 802.3z, Multi-mode, Kabel, SC, 0 - 50 °C Vis detaljer

    Ikke på lager - Måske udgået - RING 48 26 34 87 for Info

  31. Microconnect USB2.0 to Ethernet + 3 hub
    211,95 DKK
    Sammenlign

    Microconnect USB2.0 to Ethernet + 3 hub

    USBETH3W/MICROCONNECT

    Microconnect USB2.0 to Ethernet + 3 hub, Kabel, Hvid Vis detaljer

    Ikke på lager - Måske udgået - RING 48 26 34 87 for Info

  32. HP MSA 2GB SFP
    226,95 DKK
    Sammenlign

    HP MSA 2GB SFP

    221470-B21-RFB/HP

    HP MSA 2GB SFP, 2000 Mbit/s, 1000Base-T, 100Base-TX, 10Base-T, LC, Kabel, Sølv Vis detaljer

    Ikke på lager - Måske udgået - RING 48 26 34 87 for Info

  33. Microconnect USB2.0 to Ethernet + 3hub
    228,95 DKK
    Sammenlign

    Microconnect USB2.0 to Ethernet + 3hub

    USBETH3B/MICROCONNECT

    Microconnect USB2.0 to Ethernet + 3hub, Kabel, Sort Vis detaljer

    Ikke på lager - Måske udgået - RING 48 26 34 87 for Info

  34. Digitus DN-82020-1 netværksomformer til medie
    326,95 DKK
    Sammenlign

    Digitus DN-82020-1 netværksomformer til medie

    DN-82020-1/ASSMANN/DIGITUS

    Digitus DN-82020-1, 100 Mbit/s, 100Base-TX, SC, 1310 nm, 2000m, Multi-mode Vis detaljer

    Ikke på lager - Måske udgået - RING 48 26 34 87 for Info

  35. Digitus DN-82010-1 netværksomformer til medie
    341,95 DKK
    Sammenlign

    Digitus DN-82010-1 netværksomformer til medie

    DN-82010-1/ASSMANN/DIGITUS

    Digitus DN-82010-1, 100Base-TX, ST, IEEE 802.3, IEEE 802.3u, Kabel, 1310 nm, 2000m Vis detaljer

    Ikke på lager - Måske udgået - RING 48 26 34 87 for Info

  36. Digitus DN-82023 netværksomformer til medie
    354,95 DKK
    Sammenlign

    Digitus DN-82023 netværksomformer til medie

    DN-82023/ASSMANN/DIGITUS

    Digitus DN-82023, 100 Mbit/s, 100Base-TX, SC, Kabel, 1310 nm, 20000m Vis detaljer

    Ikke på lager - Måske udgået - RING 48 26 34 87 for Info

  37. Trendnet TFC-GSFP 2000Mbit/s Multi-mode,Singl
    360,95 DKK
    Sammenlign

    Trendnet TFC-GSFP 2000Mbit/s Multi-mode,Singl

    TFC-GSFP/TRENDNET

    Trendnet TFC-GSFP, 1000Base-T, 1000Base-LX, 1000Base-SX, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z, Gigabit Ethernet, 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T, 1000BASE‑LX, 1000BASE‑SX Vis detaljer

    Ikke på lager - Måske udgået - RING 48 26 34 87 for Info

  38. Digitus DN-82021-1 netværksomformer til medie
    362,95 DKK
    Sammenlign

    Digitus DN-82021-1 netværksomformer til medie

    DN-82021-1/ASSMANN/DIGITUS

    Digitus DN-82021-1, 100Base-TX, SC, IEEE 802.3, IEEE 802.3u, Kabel, 1310 nm, 20000m Vis detaljer

    Ikke på lager - Måske udgået - RING 48 26 34 87 for Info

  39. ASSMANN Electronic DN-82022 netværksomformer
    362,95 DKK
    Sammenlign

    ASSMANN Electronic DN-82022 netværksomformer

    DN-82022/ASSMANN/DIGITUS

    ASSMANN Electronic DN-82022, 100Base-TX, SC, IEEE 802.3, IEEE 802.3u, Kabel, 1550 nm, 20000m Vis detaljer

    Ikke på lager - Måske udgået - RING 48 26 34 87 for Info

  40. Digitus DN-82021-1_040 netværksomformer til m
    367,95 DKK
    Sammenlign

    Digitus DN-82021-1_040 netværksomformer til m

    DN-82021-1_040/ASSMANN/DIGITUS

    Digitus DN-82021-1_040, 10Base-T, 100Base-TX, 100Base-FX, IEEE 802.3, IEEE 802.3u, Hurtig, 9 - 125, Kabel Vis detaljer

    Ikke på lager - Måske udgået - RING 48 26 34 87 for Info

  41. ASSMANN Electronic DN-82021-1_060 netværksomf
    377,95 DKK
    Sammenlign

    ASSMANN Electronic DN-82021-1_060 netværksomf

    DN-82021-1_060/ASSMANN/DIGITUS

    ASSMANN Electronic DN-82021-1_060, 100 Mbit/s, 100Base-TX, SC, Kabel, 1310 nm, 60000 m Vis detaljer

    Ikke på lager - Måske udgået - RING 48 26 34 87 for Info

  42. Edimax ET-912MSC+ netværksomformer til medie
    393,95 DKK
    Sammenlign

    Edimax ET-912MSC+ netværksomformer til medie

    ET-912MSC+/EDIMAX

    Edimax ET-912MSC+, 200 Mbit/s, Kabel, 1310 nm, 2000m, 48 KB, 10W Vis detaljer

    Ikke på lager - Måske udgået - RING 48 26 34 87 for Info

  43. Hama 00042906 netværksomformer til medie
    396,95 DKK
    Sammenlign

    Hama 00042906 netværksomformer til medie

    00042906/HAMA

    Hama 00042906, 70 x 22 x 50 mm Vis detaljer

    Ikke på lager - Måske udgået - RING 48 26 34 87 for Info

  44. ASSMANN Electronic RJ45 / SFP
    396,95 DKK
    Sammenlign

    ASSMANN Electronic RJ45 / SFP

    DN-82030/ASSMANN/DIGITUS

    ASSMANN Electronic RJ45 / SFP, 100 Mbit/s, 100Base-TX, 10Base-T, SFP, Kabel, 80000m, 128 KB Vis detaljer

    Ikke på lager - Måske udgået - RING 48 26 34 87 for Info

  45. IBM 22R4902 netværksomformer til medie
    399,95 DKK
    Sammenlign

    IBM 22R4902 netværksomformer til medie

    22R4902-RFB/IBM

    IBM 22R4902, 4240 Mbit/s, Kabel, 4Gb Fibre Channel, 1 x SFP (mini-GBIC) Vis detaljer

    Ikke på lager - Måske udgået - RING 48 26 34 87 for Info

  46. ASSMANN Electronic DN-82022_40 netværksomform
    399,95 DKK
    Sammenlign

    ASSMANN Electronic DN-82022_40 netværksomform

    DN-82022_40/ASSMANN/DIGITUS

    ASSMANN Electronic DN-82022_40, 100 Mbit/s, 100Base-TX, SC, Kabel, 1550 nm, 40000 m Vis detaljer

    Ikke på lager - Måske udgået - RING 48 26 34 87 for Info

  47. ASSMANN Electronic DN-82023_40 netværksomform
    399,95 DKK
    Sammenlign

    ASSMANN Electronic DN-82023_40 netværksomform

    DN-82023_40/ASSMANN/DIGITUS

    ASSMANN Electronic DN-82023_40, 100 Mbit/s, 100Base-TX, SC, Kabel, 1550 nm, 40000 m Vis detaljer

    Ikke på lager - Måske udgået - RING 48 26 34 87 for Info

  48. Trendnet TFC-FMSC 200Mbit/s 1310nm Sort netvæ
    423,95 DKK
    Sammenlign

    Trendnet TFC-FMSC 200Mbit/s 1310nm Sort netvæ

    TFC-FMSC/TRENDNET

    Trendnet TFC-FMSC, 100Base-FX, IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, Fast Ethernet, Fuld, CSMA / CD, Kabel Vis detaljer

    Ikke på lager - Måske udgået - RING 48 26 34 87 for Info

  49. Intellinet 545006 netværksomformer til medie
    424,95 DKK
    Sammenlign

    Intellinet 545006 netværksomformer til medie

    545006/INTELLINET

    Intellinet 545006, 1000 Mbit/s, Kabel, 840 nm, 550m, -17 dBm, 1W Vis detaljer

    Ikke på lager - Måske udgået - RING 48 26 34 87 for Info

  50. Digitus DN-82010-1 netværksomformer til medie
    443,95 DKK
    Sammenlign

    Digitus DN-82010-1 netværksomformer til medie

    DN-82010-1/DIGITUS

    Digitus DN-82010-1, 100Base-TX, ST, IEEE 802.3, IEEE 802.3u, Kabel, 1310 nm, 2000m Vis detaljer

    Ikke på lager - Måske udgået - RING 48 26 34 87 for Info

1 til 50 ud af 510

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Sorter faldende

Copyright: ajdata.dk a/s - 2014     Alle priser er inkl. moms . Der tages forbehold for prisændringer, trykfejl og udgåede varer