• Butik 48 26 34 87
  • Billig fragt fra 39,- kr.
  • Værksted 48 20 15 45
  • Min Konto

Back to Top

ZyXEL SFP-LX-10-D

Zoom

91-010-203001B/ZYXEL

Lager - Leveringstid 1-5 dage / også ved afhentning

(Sidst opdateret: d. 10-03-2018 kl. 09:26)

904,95 DKK

Hurtigt overblik

ZyXEL SFP-LX-10-D, Kabel, 0 - 70 °C, -40 - 85 °C, 5 - 95%, Class 1 Laser 21 CFR 1040.10 & 1040.11 CSA TUV, 56 x 13,4 x 12,46 mm
ELLER

Detaljer

Gigabit Speed and Flexibility
ZyXEL's Small Form-factor Pluggable (SFP) transceiver family provides performance and flexibility with full duplex Gigabit speeds and hot-pluggable into Gigabit Ethernet port.

Small Size and High Port Density
ZyXEL's SFP transceiver's compact design provides high port density. For example, ZyXEL GS-3012F switch can connect up to 12 fiber links – all at an affordable price.

Industry Standards-based Compliance
ZyXEL's SFP transceiver family is compliant with IEEE 802.3z and SFP MSA allowing easy interoperability with all standard compliance devices from different vendors.

ZyXEL SFP-LX-10-D. Dataoverførselshastighed (maks.): 1000 Mbit/s. Forbindelsesteknologi: Kabel. Maksimal overførselsafstand: 10000 m, Bølgelængde: 1310 nm, Følsomhed: -20 dBm. Godkendelse: Class 1 Laser 21 CFR 1040.10 & 1040.11 CSA TUV. Mål (BxHxD): 56 x 13,4 x 12,46 mm, Overholdelse af branchestandarder: 802.3z, SFP MSA, Stik: LC

Dataoverførselshastighed (maks.)1000 Mbit/s

Specifikationer

Netværk
Dataoverførselshastighed (maks.)1000 Mbit/s
Ports & interfaces
ForbindelsesteknologiKabel
Præstation
Maksimal overførselsafstand10000 m
Bølgelængde1310 nm
Følsomhed-20 dBm
Administration features
Hot-swap
Miljømæssige betingelser
Operationel temperatur0 - 70 °C
Lager-temperatur-40 - 85 °C
Relativ luftfugtighed5 - 95%
Godkendelser
GodkendelseClass 1 Laser
21 CFR 1040.10 & 1040.11
CSA
TUV
Andre funktioner
Mål (BxHxD)56 x 13,4 x 12,46 mm
StikLC
Overholdelse af branchestandarder802.3z, SFP MSA
Strøm krav3.15 - 3.45 V

Copyright: ajdata.dk a/s - 2014     Alle priser er inkl. moms . Der tages forbehold for prisændringer, trykfejl og udgåede varer